Vánoční HR klub v Praze

Místností ve firmách, které jsou v tento adventní čas provoněny skořicí a jablky, je asi více, ale těch, kde se v rámci HR Klubu vařilo vánoční jídlo zvané Mohnbissen a stavěl se domeček z jablíček a dřevěných tyček, a kde se vánoční atmosférou neslo téma „Rozdíl mezi generacemi X, Y, Z a @“, těch je jistě jen několik. Jsou to místnosti v naší společnosti Everesta, kde se v této době konají vánoční kluby.

Vánoční HR klub v PrazePtáte se, jak se vaří takové vánoční jídlo, které má své kořeny v německé kultuře? Je to velmi jednoduché a rychlé. Rohlík - celý nebo polovinu, podle toho, kolik toho sníte – nakrájejte na plátky a vložte do misky, zasypejte rozinkami, sekanými ořechy, mletým mákem, práškovým cukrem a zalijte horkým mlékem. Možná to nezní ani nevypadá moc vábně, ale vězte, že to chutná skvěle. No a ptáte se, co ten vánoční domeček? I ten je na výrobu velmi jednoduchý a je to skvělá příležitost k tomu si s nejen s dětmi na chvíli sednout, popovídat a při tom společně vytvořit vánoční domeček z jablíček a dřívek. Potřebovat budete devět jablíček, které zabalte do vánočního papíru a přelepte lepicí páskou, aby papír pěkně držel. Připravte si 16 dřevěných tyček, které mohou být dlouhé 15 až 20 centimetrů, podle toho, jak velký domeček chcete postavit. Ozdobit se dá zavěšením různých sladkostí, malých hraček, vánočních hvězdiček a ručně napsaným přáním tomu, komu je domeček určen. Bývá pěkné ho s dětmi vyrobit třeba i na Mikuláše, postavit ho za okno a Mikuláš na něj přiváže sladkosti, hračku nebo i uhlík – no podle toho, jak hodné děti byly. Jak vypadá takový mikulášský nebo vánoční domek, se můžete podívat na fotografiích k tomuto článku.

Vánoční HR klub v PrazeA co téma Generace X, Y, Z a @? Téma nás velmi zaujalo, ukázalo nám nutnost se jím zabývat v naší personalistické praxi a shodli jsme se na tom, že se k němu musíme dozajista vrátit.

Na vánočním Klubu Everesta v Praze se nám líbilo, bylo nám mile vánočně a přátelsky, tak jako tomu ostatně bývá na všech našich klubech, v pátek 7. prosince jsme přidali jen tu vánoční vůni, trochu vaření a trošku rukodělné inspirace.

Všem přejeme krásné a radostné prožití svátků vánočních v kruhu Vašich milých a v novém roce na viděnou v našem HR Klubu Everesta.