Koncert Terezínské ozvěny

V sobotu 28. září od 17:30 se na terezínském náměstí uskuteční koncert písní a zhudebněných básní, které zněly za druhé světové války ve zdejším ghettu.

Koncert připravuje fórum Terezínská štafeta - několik desítek mladých lidí z celé České republiky, kteří se tématu již několik let věnují – město Terezín a zdejší skautský oddíl. Zazní i zhudebněné básně, jejichž autory jsou kluci a holky, kteří dokázali společně se svými vychovateli vytvářet krásná lidská společenství, naplnit své dny uměleckou tvorbou, sebevzděláním, sportem a pomocí slabším i sobě navzájem. Většina z nich se konce války nedožila. Koncert má být připomínkou jejich osudů a jejich tvorby. Pořadatelé připravili i několik písní, které zazní v Terezíně od konce války téměř poprvé (např. Terezínská hymna vězňů).

Vstupné: zdarma

Akce se koná na náměstí ČSA v Terezíně.