Ejčárova soutěž o knihu Trénink slovní zásoby

Jako každý měsíc vám přinášíme soutěž o knihu od našeho partnera nakladatelství Portál. Tentokrát se jedná o knihu Trénink slovní zásoby pro každý věk od autorky Jitky Suché.

Kniha obsahuje řadu cvičení zaměřených na rozvoj slovní zásoby. Cvičení však kromě tohoto prvotního cíle procvičují paměť, koncentraci, kreativitu, logické myšlení, jazykový cit, vyjadřovací schopnosti ad. Kniha osloví aktivizační pracovníky, školní i mimoškolní pedagogy, ale i jednotlivce, kteří chtějí kultivovat svůj slovní projev, či zájemce o procvičování mozku komplexní formou se zaměřením na rozvíjení jazykových dovedností.

Autorka Jitka Suchá vystudovala ergoterapii a fyzioterapii, vede denní stacionář pro seniory, pořádá přednášky, semináře a kurzy.

Jako soutěžní otázku tentokrát použijeme jedno ze cvičení, které se objevuje i v knize o kterou soutěžíme.
Ke každému přídavnému jménu se pokuste správně přiřadit podstatná jména tak, aby bylo vytvořeno ustálené slovní spojení vztahujícíc se k počasí.

Přídavná jména: kulový, rosný, atmosferický, noční, proměnlivé, kupovitá

Podstatná jména: bod, oblačnost, počasí, teploty, tlak, blesk

Odpovědi posílejte do 5. 6. na redakce@hr-klub.cz.

Ejčár se těší na vaše odpovědi!!!